Vladislav Marek je dlouholetým technikem v družstvu. Jeho pozice je hodně různorodá a tak trochu akční, proto jsme se rozhodli vám ji přiblížit.

Co Vás do družstva přivedlo?

Do družstva jsem se dostal úplnou náhodou. Zavolal mi kamarád, který v SDZP pracoval a nabídl mi práci technika. Sice jsem zkušenosti v této oblasti neměl, ale kývnul jsem a nyní tady pracuju už osm let. 

Jaká byla Vaše původní specializace?

Mojí specializací bylo servisování IT zařízení, jako jsou počítače, notebooky nebo tiskárny. Musel jsem si tedy dost rozšířit obzory. Jako technik řeším hlavně slaboproud, kabeláž, kamerové systémy, EPS, apod. Všechno jsem se naučil od svého parťáka, ale nebudu lhát byla to pro mě celkem výzva. Přeci jen to byl poměrně skok od toho, co jsem původně ovládal.

Co Vás v práci nejvíce baví?

Baví mě hlavně, když vidím výsledek mé práce a také skutečnost, že každý pracovní den je jiný. Jednou jedeme do terénu na stavbu a řešíme kabeláž, jindy jsem v kanceláři a připravuji třeba program. To, že moje práce není monotónní mi opravdu vyhovuje.

Jaké jsou Vaše profesní ambice do budoucna?

Sice jsem před chvílí řekl, že mě rozmanitost baví, dost si ale uvědomuji, že to je tak trochu nevýhoda. Chtěl bych se totiž více specializovat v určitém oboru. Hodně mě baví elektrické protipožární systémy (EPS) a tomu bych se chtěl i více věnovat. Být expertem v určité oblasti je zkrátka velkou předností.

Jak vnímáte Váš pracovní kolektiv?

Jsme dobrá parta, která spolu drží a vychází si skutečně vstříc. Myslím si, že je hodně znát, že máme jako firma dobrou motivaci a vizi pomáhat, tam, kde je to zapotřebí. Práce a začlenění do společnosti je pro většinu OZP hodně důležitá a to družstvo umí velmi dobře.

Jak trávíte svůj volný čas?

Jsem dost akční typ a nejlépe dobíjím baterky venku v přírodě nebo při pohybu. Nejčastěji mě potkáte na kole nebo na bruslích. A když je sezóna, tak v lese na houbách.